ad

Kampprogram Kvindeligaen 2019

Her får du efterårets program i Kvindeligaen 2019. Der tages forbehold for ændringer.

Det fulde og altid opdaterede program kan ses hos DBU

Stillingen i Kvindeligaen kan ses her.

Klik på de enkelte kampe for at se med live på din skærm eller se highlights efter kampene er spillet. Vi samler alle kampe på kvindesport.dk/live

Lørdag den 3. august – 1. runde
Kl. 13:00 Brøndby – FC Nordsjælland – SUPER MATCH 0-3 – Brøndby vandt kampen 6-1, men blev taberdømt pga. ulovlig spiller.
Kl. 13:00 Odense Q – BSF 3-0
Kl. 13:00 KoldingQ – FC Thy – ThistedQ 2-1
Kl. 13:00 VSK Aarhus – Fortuna Hjørring 1-3

Lørdag den 10. august – 2. runde
Kl. 13:00 KoldingQ – Odense Q 4-2
Kl. 13:30 FC Nordsjælland – Fortuna Hjørring 0-0
Kl. 15:00 FC Thy – ThistedQ – BSF – SUPER Match 3-3

Søndag den 11. august – 2. runde
Kl. 14:00 Brøndby – VSK Aarhus

Onsdag den 14. august – 3. runde
Kl. 18:30 VSK Aarhus – KoldingQ – SUPER MATCH 1-1
Kl. 18:30 Fortuna Hjørring – FC Thy – ThistedQ 1-1
Kl. 18:30 Odense Q – Brøndby 1-2
Kl. 18:30 BSF – FC Nordsjælland 0-1

Lørdag den 17. august – 4. runde
Kl. 13:00 FC Nordsjælland – VSK Aarhus 1-2
Kl. 13:00 BSF – KoldingQ 1-1
Kl. 15:00 FC Thy – ThistedQ – Odense Q 5-0

Søndag den 18. august – 4. runde
Kl. 13:30 Fortuna Hjørring – Brøndby – SUPER MATCH 2-1

Lørdag den 24. august – 5. runde

Kl. 13:00 VSK Aarhus – FC Thy – ThistedQ
Kl. 13:00 BSF – Brøndby – SUPER MATCH
Kl. 13:00 Odense Q – FC Nordsjælland

Søndag den 25. august – 5. runde
Kl. 13:30 Fortuna Hjørring – KoldingQ

Lørdag den 7. september – 6. runde
Kl. 13:00 KoldingQ – Brøndby
Kl. 13:00 VSK Aarhus – BSF
Kl. 15:00 FC Thy – ThistedQ – FC Nordsjælland – SUPER MATCH
Kl. 15:00 Fortuna Hjørring – Odense Q

Lørdag den 14. september – 7. runde
Kl. 13:00 FC Nordsjælland – KoldingQ
Kl. 13:00 Odense Q – VSK Aarhus – SUPER MATCH

Søndag den 15. september – 7. runde
Kl. 14:00 BSF – Fortuna Hjørring
Kl. 14:00 Brøndby – FC Thy – ThistedQ

Lørdag den 21. september – 8. runde
Kl. 13:00 Brøndby – KoldingQ
Kl. 13:00 FC Nordsjælland – BSF – SUPER MATCH
Kl. 13:00 Odense Q – Fortuna Hjørring
Kl. 15:00 FC Thy – ThistedQ – VSK Aarhus

Lørdag den 28. september – 9. runde
Kl. 13:00 KoldingQ – BSF – SUPER MATCH
Kl. 13:00 VSK Aarhus – FC Nordsjælland

Søndag den 29. september – 9. runde
Kl. 12:00 FC Thy – ThistedQ – Fortuna Hjørring
Kl. 14:00 Brøndby – Odense Q

Lørdag den 12. oktober – 10. runde
Kl. 13:00 Odense Q – KoldingQ – SUPER MATCH
Kl. 13:00 BSF – VSK Aarhus
Kl. 15:00 FC Thy – ThistedQ – Brøndby
Kl. 15:00 Fortuna Hjørring – FC Nordsjælland

Lørdag den 19. oktober – 11. runde
Kl. 13:00 Odense Q – FC Thy – ThistedQ
Kl. 13:00 KoldingQ – FC Nordsjælland – SUPER MATCH

Søndag den 20. oktober – 11. runde
Kl. 13:00 VSK Aarhus – Brøndby
Kl. 14:30 Fortuna Hjørring – BSF

Lørdag den 26. oktober – 12. runde
Kl. 13:00 FC Nordsjælland – Brøndby
Kl. 13:00 BSF – Odense Q
Kl. 15:00 FC Thy – ThistedQ – KoldingQ
Kl. 15:00 Fortuna Hjørring – VSK Aarhus – SUPER MATCH

Lørdag den 2. november – 13. runde
Kl. 13:00 VSK Aarhus – Odense Q
Kl. 14:00 FC Nordsjælland – FC Thy – ThistedQ – SUPER MATCH

Søndag den 3. november – 13. runde
Kl. 13:00 KoldingQ – Fortuna Hjørring
Kl. 14:00 Brøndby – BSF

Lørdag den 16. november – 14. runde
Kl. 13:00 FC Nordsjælland – Odense Q
Kl. 13:00 KoldingQ – VSK Aarhus
Kl. 13:00 BSF – FC Thy – ThistedQ
Kl. 13:00 Brøndby – Fortuna Hjørring – SUPER MATCH

Copyrights 2019 Kvindesport ApS